Haber

Oğuzhan Uğur skandal olayın ardından açıklama yaptı!

Sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur, sahibi olduğu “BaBala TV” adlı twitter hesabından “Hatay Yarseli Barajı’nın duvarı çatladı” yönünde yapılan asılsız paylaşımlar nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında söz verdi.

Avukatı Çağdaş Çelik ile geldiği İstanbul Adalet Sarayı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’ndaki savcılıkta yaklaşık 3 saat konuşma yapan Oğuzhan Uğur, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Uğur, savcılık çıkışında basın mensuplarına “Deprem bölgesine dönecek misiniz?” sorusu üzerine, “Açıklamamızı verdik, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an öyle bir düşüncemiz yok, bakacağız.” cevabı verdi.

ETKİNLİK TARİHİ

Kahramanmaraş merkezde 10 ili etkisi altına alan ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları sürdürülürken, Twitter’da “BaBala TV” isimli Twitter hesabından paylaşım yapıldı. Kahramanmaraş’ta Hatay Yarseli Barajı duvarının yanı çatlayan bu paylaşımlar afet bölgesi vatandaşlarıyla paylaşıldı. Kent ortasında yaşanan terör ve paniğin nedeni hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Savcılık, Oğuzhan Uğur ve diğer sorumlular hakkında “halkı yanıltıcı bilgi yaymak” teziyle re’sen soruşturma başlattı.

akkusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu