Ekonomi

Aydem Yenilenebilir Enerji ve Aydem Perakende / Gediz Perakende’ye Yeni Genel Müdür Atamaları

Aydem Yenilektif Power ve Aydem Perakende/Gediz Perakende’de yeni Genel Müdür atamaları yapıldı.

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir kaynaklardan elektrik üreten şirketlerinden Aydem Yenilenebilir Enerji ile Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’nın elektrik tedarik şirketleri Aydem Perakende/Gediz Perakende’de Genel Müdürlük pozisyonlarına önemli atamalar yapıldı.

Açıklamaya göre Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü olarak Serdar Marangoz atandı. Daha önce Aydem Perakende ve Gediz Perakende’de Genel Müdür olarak görev yapan Marangoz, aynı zamanda Aydem Yenilenebilir Enerji’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Carpenter, kariyerine Siemens AG’de başladı. 2009 yılından bu yana Aydem Güç çatısı altında farklı şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Marangoz, 2019 yılında Aydem Güç Ticaret Küme Lideri (CCO) ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Marangoz, Aydem Güç Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2021’den beri Perakende ve Gediz Perakende.

Mustafa İren, Aydem Perakende ve Gediz Perakende’nin Genel Müdürlüğüne atandı. Daha önce çeşitli firmalarda Operasyon Müdürü olarak görev yapan İren, Başşehir Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunudur. Sektörde 12 yılı aşkın deneyime sahip olan İren, kariyerine Garanti Bankası’nda başlamış ve 2011 yılında enerji sektörüne geçmiştir. 9 yıl Enerjisa’da üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra, şu anda Enerjisa’da Operasyon Müdürü olarak çalışmaktadır. Aydem Perakende ve Gediz Perakende 2020’den beri. – İSTANBUL

kizilorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu