Haber

RTÜK Üyesi Taşcı: Rtük, Deprem Sonrası Yetersizlik ve İhmal Bildiren Televizyonlara Üst Limit Ceza ve 5’e Kadar Program Durdurma…

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK, adli soruşturmayı gerektirecek boyuta gelen eksiklik ve eksiklikleri haber yapan televizyonlara 5 kez programın durdurulması ve üst sınıra kadar para cezası verilmesi için yarın toplanacak. deprem sonrası yayınlayın gelişmeleri yayınlayın gerçekleri saklayamazsınız ortaya çıkar fox tv (1) habertürk (1) halk tv (2) tele 1(2) raporu üst kurul toplantısında görüşülecek dedi.

İlhan Taşcı, sosyal medya hesabından RTÜK’ün suç gündemiyle deprem yayınları nedeniyle yarın TELE 1, Halk TV, Fox TV ve Habertürk ile görüşeceğini duyurdu. Taşcı’nın paylaşımı şöyle:

“RTÜK, deprem sonrası adli soruşturmayı gerektirecek boyuta ulaşan yetersizlik, ihmal ve yayın gelişmelerini haber yapan televizyonlara üst sınırdan para cezası ödemek için yarın toplanacak ve program durdurularak 5 katına kadar para cezası verilecek. çaba… Gerçeği saklayamazsın, ortaya çıkar.

Fox TV (1) Habertürk (1) Halk TV (2) TELE 1(2) raporu Üst Kurul toplantısında görüşülecek. Gazeteciler halkla ilişkiler için değil, halka gerçekleri anlatmak için vardır. Halkın feryadı bastırılınca acılar dinmiyor, bölgede hâlâ süregelen beceriksizlik ortadan kalkmıyor.

RTÜK, deprem bölgesindeki gelişmeleri aktaran televizyonlara üst sınıra varan para cezaları ve 5’e kadar program durdurma için yarın toplanacak. Gerçeği saklayabilirsiniz ama yok edemezsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu