Ekonomi

Binance CEO’su Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu

Investing.com – Binance CEO’su Richard Teng, mevcut pozitif havanın devam edeceğini öngörerek Bitcoin rallisinin süreceğine inanıyor.

Richard Teng, kripto destekli yatırım fonları olan ETF’lere yönelik kurumsal talebin devam edeceğine inandığını söylerken bu talebin Bitcoin’i 80.000 dolar üzerine çıkaracağını iddia etti. ABD’de Ocak ayında işlemlere başlayan spot Bitcoin ETF’lerin ciddi miktarda fon çekmesiyle kendini kanıtladığını ifade eden Binance CEO’su, kurumsal yatırımcı talebine atfen “daha yeni başlıyoruz” yorumunu yaptı.

Binance CEO’su daha önceki tahminlerinde en büyük kripto paranın 2024 yılını 80.000 dolar civarında kapatacağını tahmin ettiğini, ancak fiyat hedefini artık öne çektiğini dile getirdi. Buna gerekçe olarak ise halving ile birlikte arzın azalması ve talebin devam etmesini gösterdi. Teng, böylece Bitcoin’in 2024 yılı sonunda 80.000 doların üzerinde kapanış göreceğine inanıyor.

Binance CEO’su Richard Teng, fiyat tahmininde bulunurken bunun kendi kişisel görüşleri olduğunu hatırlatırken rallinin düz bir ivmede devam etmeyeceğini düşündüğünü söyledi ve inişli çıkışlı bir piyasa görünümünün sağlıklı bir yükseliş için olumlu olacağını sözlerine ekledi.

Bitcoin rekor seviyesinden sert düştü

Bitcoin, geçen hafta 73.777 dolarda yeni bir rekor kaydetti. Rekor fiyatın ardından düşüşünü uzatan BTC, haftanın son gününe kadar zirveden %10’un üzerinde düşüş kaydetti. Haftanın kapanış gününde ise 64.533 dolara kadar gerileyen Bitcoin, %5’e yakın toplarlanırken 68.393 dolarda kapanış gördü.

Yeni haftaya yatay başlayan Bitcoin, 68.000 dolar bandında alıcı bulmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu