Haber

10 İlde 7,7 Büyüklüğünde Deprem… 5 Yaşındaki Serap Ela Yıkıntılardan Kurtuldu: “Çok Ağırım Ama”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yıkıma yol açtığı illerden biri olan Hatay’da çalışmalarını aralıksız sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye ekipleri, bugüne kadar 135 kişiyi enkaz altından çıkardı. Atatürk Caddesi’nde enkazdan kurtarılan 5 yaşındaki Serap Ela’nın kendisini kurtaran görevlilere “Çok ağırım ama” diye seslenmesi duygulu anlara neden oldu.

İBB, Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ile uyum içinde 1.132 çalışanı, 400 iş makinesi ve servis aracıyla bölgede bulunuyor. İBB’den yapılan açıklamaya göre belediye ekipleri, AFAD’ın direktifleri doğrultusunda Hatay’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay merkezde çalışma yapan ekipler, saatlerdir enkaz altında kalan 5 yaşındaki Serap Ela’yı kurtardı. Ela enkazın altından çıkarıldığında onu kurtaran polislere, “Çok ağırım” diye seslenmesi çevredekileri duygulandırdı.

Hatay’ın birçok yerindeki kurtarma ekipleri de Hatay merkezde çöken Nilüfer apartmanından 2 yaşındaki Suriyeli Enite Hafmi ile 20 yaşındaki Ali Korkmaz’ı kurtardı.

42 SAAT SONRA İYİLEŞTİ

Devam eden kurtarma çalışmalarında Hatay Merkez’den bir güzel haber daha geldi. Enkaz altında kalan 5 yaşındaki Yasemin, 42 saat sonra enkazdan çıkarıldı.

İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekiplerinin enkaz altından 135 kişiyi sağ çıkardığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu